وقتی آب و هوا گرم تر می شود، می توانید فضای زندگی در منزل خود را به خارج از منزل گسترش دهید. سرگرم کردن خانواده و مهمانان در بیرون از خانه و در فضای باز آسان است. مهم نیست که اندازه  و ابعاد  فضای شما چقدر است، داشتن مبلمان فضای باز، بسیار کاربردی و ضروری است.

مبلمان فضای باز مناسب، شما را تشویق می کنند تا زمان بیشتری را صرف لذت بردن از هوای تازه کنید و حتی مهمانان را در خارج از منزل سرگرم کنید. مبلمان فضای باز باکیفیت بیشر از آنکه فقط زیبا باشند، باید در برابر عناصر طبیعی مقاومت داشته باشند.

مبلمان مناسب فضای باز، باغ، ویلا، حیاط و بالکن با مبلمان عادی داخل منزل و فضای بسته متفاوت است. تفاوت ها هم در ظاهر و طراحی است و هم در مواد استفاده شده در ساخت آن ها. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله مبلمان باغی چیست مراجعه کنید.

اگر حیاط، باغ، ویلا یا حتی تراسی دارید که قابل استفاده است به راحتی می توانید با مبلمان باغی جدید فروشگاه مبلمان باغی آن را دکوراسیون کنید و آنجا را به محیطی دلنشین برای جمع شدت دوستان و خانواده تبدیل کنید تا از فضای آزاد لذت ببرید.

پس مبلمان فضای باز با کیفیت بالا می تواند سرمایه گذاری بزرگی باشد و برای این کار گزینه های زیادی در دسترس است، چگونه می دانید که چه چیزی را بخرید؟!

برای راهنمایی بیشتر در خصوص خرید مبلمان فضای باز می توانید مقاله راهنمای خرید مبلمان فضای باز باکیفیت را مطالعه کنید

اگر در این فصل به دنبال تزئین فضای بیرونی خود هستید، موارد  زیر مهمترین چیزهایی هستند که باید به هنگام خرید، انتخاب و نگهداری مبلمان فضای باز به خاطر داشته باشید.

در اینجا چند نکته برای انتخاب و نگهداری مبلمان فضای باز و لوازم جانبی آن وجود دارد:

کیفیت مهمترین اصل برای خرید مبلمان فضای باز است

هرگز کیفیت را قربانی نکنید. ممکن است اکثر مردم بر این باور باشند که مبلمان باغی کم اهمیت تر از مبلمان داخلی است. اما این واقعیت کاملا برعکس است.

مبلمان بیرونی باید در معرض آفتاب، باد، باران و هر عنصر احتمالی دیگر قرار گرفته و مقاومت کنند.

شما مجبور نیستید بودجه خود را افزایش دهید، اما سعی کنید بهترین مبلمان فضای باز را در محدوده پولی که قادر به پرداخت آن هستید، انتخاب کنید.

به دنبال مواد با دوام باشید

مبلمان در فضای باز باید از مواد با دوام ساخته شده باشند، چیزی که بتواند در برابر تغییر فصل از خود مقاومت نشان داده و برای مدتی طولانی عمر کند.

هنگام انتخاب اقلام ساخته شده از فلز به یاد داشته باشید که آهن احتمال زنگ زدن دارد در حالی که آلومینیوم و آهن ضد زنگ با پوشش رنگ بالا از این قاعده مستثنی هستند.

همچنین در مورد آیتم های آلومینیومی به دنبال آنهایی باشید که با قطعات طولانی و یکپارچه ساخته شده باشند. آنها ممکن است کمی گران تر باشند، اما عمر طولانی تری خواهند داشت.

پارچه های طراحی شده برای استفاده در فضای بیرونی معمولا در برابر سایش و پوسیدگی و اشعه UV محافظت شده اند و اغلب آنها نیز آب را دفع می کنند.

به همین دلیل است که پارچه های ساخته شده به طور خاص برای استفاده در فضای باز، خوب و با احساس نرمی و راحتی بیشتری برای حداقل چند فصل در هوای آزاد پاسخگوی نیاز شما خواهد بود

برای مبلمان فضای باز راحتی را در نظر بگیرید

هنگام خرید مبلمان فضای باز، زمانی را صرف نشستن و استراحت بر روی آن کنید. قطعاتی را که دوست دارید قبل از خرید آزمایش کنید. پیشنهاد می کنیم با توجه به میزان راحتی، آنها را انتخاب کنید.

برخی از صندلی های مورد استفاده در فضای باز بسیار تنگ هستند و احساس راحتی بر روی آنها نخواهید داشت.

برخی دیگر با فاصله کمی از زمین ساخته شده اند و بلند شدن از روی آنها می تواند آزار دهنده باشد و برخی از مبلمان ها بسیار عمیق هستند، که می توانند باعث ایجاد ناراحتی برای شما هنگام نشستن های طولانی مدت شوند.

همچنین از کوسن های نرم و راحت استفاده کنید. از انتخاب کوسن های کوچک و نازک اجتناب کنید.

از کوسن های ضخیم تر استفاده کنید که وزن سبکی نیز دارند. ترجیحا از کوسن هایی استفاده کنید که با پلی استر پر شده باشند.

آب و هوای منطقه خود را در نظر بگیرید

آیا آب و هوا در منطقه شما گرم و خشک است؟ آیا شما در نزدیکی ساحل زندگی می کنید؟ آیا باران زیاد است؟

اینها همه سوالاتی هستند که قبل از انتخاب مبلمان باغی ویلایی فضای باز باید به آنها پاسخ دهید.

اگر شما می خواهید مبلمان تان برای مدتی طولانی عمر کند باید مطمئن شوید که متناسب با آب و هوایی که قرار است در آن مورد استفاده قرار گیرند، باشند.

به عنوان مثال، شرایط گرم و خشک می تواند باعث پوسیدگی و ترک خوردن برخی از چوب ها شود. در حالی که باد های قوی می توانند باعث به پرواز درآمدن مبلمان آلومینیومی و پلاستیکی شوند و مبلمان ظریف تر نمی تواند در معرض رطوبت مداوم مقاومت کافی را داشته باشند.

رطوبت و بخارآب نیز به فلزات آسیب می رسانند و همچنین می توانند باعث پوسیدگی چوب های نرم مانند کاج بشوند.

آب و هوای آفتابی و گرم نیز ممکن است باعث ایجاد خسارتی مانند ترک خوردگی، ساییدگی و یا پیچش در اثر حرارت شود.

می توانید برای جلوگیری از این خسارت ها از یک چتر و سایبان در کنار مبلمان خود استفاده کنید.

فضای حیاط و ویلا را اندازه گیری کنید

در نظر بگیرید که چقدر فضا دارید و شکل فضای شما به چه صورت است. برای تعیین اندازه مبلمان فضای باز خود از منطقه و شکل فضای باز خود استفاده کنید.

از همان اصولی که در داخل خانه خود برای مدیریت فضا استفاده کرده اید، بهره ببرید. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی در اطراف مبلمان خود خالی گذاشته اید تا بتوانید به راحتی در بین آنها راه بروید.

در یک مبلمان فضای باز لاکچری زیبایی را قربانی نکنید!

در کنار این موضوع که می خواهید مبلمان شما در فضای باز بادوام، راحت و مقرون به صرفه باشند، همچنین می خواهید از ظاهر آنها نیز لذت ببرید.

زیبایی را قربانی هیچ یک از ویژگی های دیگر نکنید، چرا که آنها فقط به اندازه زیبایی اهمیت دارند.

سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر اساس آن طراحی کنید. برای یک ظاهر ظریف تر، رنگ های طبیعی را در فضای باز انتخاب کنید و رنگ های تیره و براق را برای کوسن ها و لوازم جانبی نگه دارید.

انتخاب پارچه درست

کوسن ها، مبلمان فضای بیرونی شما را راحت تر و جلوه دارتر می کند. پارچه های زیادی وجود دارند که می توانند زیبایی، رنگ و طراحی را به فضای باز شما اضافه کنند اما عاقلانه انتخاب کنید. پارچه هایی را انتخاب کنید که در خارج از منزل مقاوم هستند. به طور معمول، بهترین پارچه های در فضای باز از اکریلیک رنگی ساخته شده است که در برابر فشرده سازی، رنگ آمیزی و کپک مقاوم است.

پلی استر خشک به سرعت خشک می شود و می تواند ارزان تر باشد، اما می تواند فرسوده شود و در طول زمان از بین رود. از نظر راحتی و شیک بودن، از بالش هایی در رنگ ها و الگوهایی که پارچه های مورد نظر خود را برای صندلی های مبلمان خود انتخاب می کنید استفاده کنید.

از چتر باغی غافل نشوید!

در مناطقی از حیاط شما که در آن سقف یا سایبان های بیرونی در بالای سر وجود ندارد چتر و سایبان یک راه حل کامل را ارائه می دهد.

این وسیله می تواند سایه را دقیقا در مکان و زمانی که شما می خواهید برای اضافه کردن یک لمس رنگ و یک احساس خاص به چشم انداز شما فراهم کند.

بیشتر چتر و سایبان ها در فضای باز دارای قطر از 3 تا 6 متر در پیرامون یک ستون نگهدارنده هستند که در وسط میز ناهار خوری شما در فضای باز قرار می گیرد و یا توسط یک پایه سنگین به زمین متصل می شود.

با استفاده از یک میل لنگ در بالای ستون، می توانید تاج پوشش چتر و سایبان را افزایش یا کاهش دهید. به نظر می رسد کار بسیار ساده ای باشد!

میز ناهار خوری در فضای باز معمولا دارای یک سوراخ در مرکز می باشد که در آن شما می توانید یک چتر و سایبان را برای سایه پراکنی در برابر خورشید قرار دهید. اگر شما نیاز به یک چتر و سایبان کنار استخر یا برای منطقه استراحت خود دارید، می توانید یک مدل مستقل خریداری کنید. آنها می توانند در صورت لزوم حرکت داده شوند و در رنگ های مختلف ارائه می شوند.

پس اگر چتر و سایبان قرار است برای یک میز پاسیو باشد، ابعاد میز را اندازه گیری کنید. بیشتر میزهای بیرونی در اندازه های استاندارد ساخته می شوند، اما شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که چتر و سایبان میز شما را پوشش می دهد، به خصوص اگر یک میز بزرگتر هفت یا هشت نفره دارید.

به همین ترتیب، شما نمی خواهید یک چتر و سایبان را خریداری کنید که برای میز شما بیش از حد بزرگ باشد، اگر یک میز کوچک تر دو یا چهار نفره دارید.

مبلمان فضای باز را خوب نگهداری کنید!

شما قادر به تمیز کردن و مراقبت از مبلمان فضای باز خود با صرف حداقل زمان هستید و احتمالا باید این کار را به صورت مداوم انجام دهید!

بعضی از مواد در فضای باز مانند آلومینیوم، چوب درخت ساج یا پلاستیک نیازی به مراقبت زیاد ندارند. این مواد ضد زنگ و سبک وزن بوده و نیازی به مقاوم سازی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی ندارند. شما می توانید آنها را به راحتی با یک صابون و کمی آب شستشو دهید.

برای اطمینان از اینکه مبلمان باغی و لوازم جانبی شما در فضای باز برای سال های آینده خوب و باطراوت به نظر برسد، آن را در طول ماه های زمستان در داخل گاراژ یا انبار خود نگهداری کنید و یا آن را کامل پوشش دهید.

در طول ماه های گرم، مطمئن شوید که مبلمان خود را به صورت مرتب تمیز کنید و از آن همانطور که توصیه شده است نگهداری کنید. پس از یک روز بارانی، کوسن های خود را آویزان کنید تا اطمینان حاصل کنید که آنها خشک شده اند و کپک نمی زنند.

توصیه ما این است که هنگام خروج از باغ یا ویلای خود حتما چتر باغی را جمع کنید تا بادهای شدید به آن آسیب نزند و همچنین تشک های مبلمان فضای باز خود را نیز جمع کنید